ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Проектно-кошторисна документація – це комплекс текстової та графічної документації, затвердженої фахівцями, яка розкриває суть проекту, складається з креслень і оптимальних проектно-технічних пропозицій.

Графічні матеріали проектно-кошторисної документації наочно демонструють вирішення технологічного, конструктивно-архітектурного та планувального аспекту.

Розрахунково-пояснювальні записи в ПКД вказують на технічне ведення будівельних заходів, визначають рівень безпеки та надійність організації робіт в конкретних умовах.

Інструкція про склад, порядок розробки, погодження та затвердження проектно-кошторисної документації на будівництво підприємств, розроблена на підставі закону України «Про розвиток громад та територій» № 314 від 17.12.2019 року.

Основне завдання кошторисно-економічного розділу ПДС полягає в обчисленні вартості реалізації будівельних робіт з обґрунтуванням доцільності виявлених грошових витрат, трудових витрат і витрат матеріально-технічних ресурсів.

НАШ ДОСВІД

Зазвичай на папері нам показують красиву картинку оформленого ПКД, але під час будівництва виникає безліч проблем. Тому не можна не відзначити, що проектні організації виконують свою роботу часто недобросовісно.

Виходом з цієї ситуації є європейський досвід – страхування проекту на етапі розробки проектної документації. 

Ми як забудовник, постійно страждаємо через погані проекти, тому що постійно змінюється процес будівництва, виявляється багато неточностей.

Особисто ми стикались с такими ситуаціями:

  • У приміщенні закладені кондиціонери, але в ПКД не закладені комунікації.
  • Металоконструкції  без розмірів.
  • Не враховуються витрати на сантехніку.
  • ПКД без муфт и внутрішніх кранів.
  • Під час реконструкції проекту не проводяться обстеження стану підлоги, перекриттів, тощо.

До того ж, часто пишуть глибину фундаментів, які вже неможливо використовувати. Тому, геологія і геодезія на папері з карт ґрунтів, а за фактом ситуація зовсім інша.

Наприклад, завдання було зняти плитку і покласти нову. Через те, що НЕ БУЛО проведено обстеження, виявилось, що підкладки під плитку немає. Що робити в даній ситуації? Звичайно робити нову підлогу, а це додаткова витрата часу.

Тому, треба врахувати, що чим більше в документації  помилок і неточностей – тим довше буде тривати процес будівництва. Інколи на вирішення цих проблем можуть піти місяці.

ОСОБЛИВОСТІ НАШОЇ РОБОТИ

У будівельній сфері використовується різна документація, однак для підрядника будівництва велике значення мають проектно-кошторисні документи, відповідно до яких і виконуються всі будівельні роботи.

Тому, ПКД повинна затверджуватися не тільки без помилок і неточностей, але й бути оформленою за всіма сучасними нормами і запитами.

Частіше це стосується кошторисів, так як більшість забудовників використовують – програму АВК, яка морально застаріла.

Наша компанія, часто стикається з цим явищем, і постійно вносить свої корективи, що суттєво затримує процес будівництва.

Ми ж для роботи обрали більш сучасну програму – «Кошторис 8», останнє оновлення якої відбулося в квітні 2020 року. За її допомогою можна не тільки якісно організовувати процес будівництва, але і повністю його контролювати, на всіх етапах.

ЧОМУ МИ?

Наша компанія надає повний комплекс послуг по розробці проектно-кошторисної документації на будівництво з нуля, реконструкцію приміщень та капітальний ремонт об’єктів житлового, комерційного та громадського призначення.

Якщо почати з нами роботу, ви отримаєте такі переваги:

  • Завжди будете бачити реальні цифри вартості проекту.
  • Під час будівництва НЕ буде несподіванок, що бюджет виріс втричі.

В тому числі, нашою сильною стороною є:

  • Дотримання термінів виконання робіт згідно домовленості з замовником.
  • Співпраця з двома найкращими компаніями по розробці ПКД.
  • Контроль якості проектно-кошторисної документації та оптимізація витрат.

З нашого досвіду ми можемо зробити висновки, що в Україні лише декілька компаній зі 100 здатні провести якісну проектно-кошторисну документацію. До того ж, оформлення ПКД некомпетентними організаціями затягується по часу втричі.

Завдяки такому підходу саме ми готові надати висококваліфіковані послуги, починаючи від проектування до повної здачі проекту.

Залишились питання? Зателефонуйте нам. Вас проконсультує директор по будівництву Олександр Юрківський.

Щоб замовити послугу звертайтесь до директора по будівництву за номером +38 067 217 62 16